Po wielu tygodniach przestoju, na skutek poluzowania obostrzeń Liga FA niebawem powraca na boiska. Pierwsza kolejka sezonu 2020 zostanie rozegrana w weekend 6-7 czerwca.

Poniżej garść informacji:

  • W Lidze A/B/C w roku 2020 sezon zostanie rozegrany w rozszerzonej formie. Oznacza, to że po meczach rundy zasadniczej, nastąpi faza finałowa po podziale tabeli na pół: grupa mistrzowska 1-7 i grupa spadkowa 8-14  (wzorowany na systemie ESA-37). Łącznie 13 meczów rundy zasadniczej + 6 meczów rundy finałowej.
  • W Lidze D – w fazie finałowej nastąpi podział i połączenie drużyn z dwóch lig D1 i D2 (grupa mistrzowska 1-14 i grupa pocieszenia 15-28). Łącznie 13 meczów rundy zasadniczej + 7 meczów rundy finałowej.
  • Terminarz i kolejność spotkań sezonu zasadniczego (wcześniej Wiosna 2020) nie ulegną zmianie.
  • Koszt za sezon z fazą finałową ulegnie zmianie o czym poinformujemy w osobnym poście oraz indywidualnie wszystkich kapitanów.
  • Nie przewidujemy dłuższych, letnich przerw w graniu. Terminarz sezonu będzie ułożony w ten sposób, abyśmy skończyli go z końcem października, co oznacza, że będziemy mogli sobie pozwolić na dwie pauzy.
  • W początkowej fazie sezonu będą panować obostrzenia zgodne z wytycznymi Ministerstwa Sportu odnośnie miejsca przebywania zawodników rezerwowych i zasad sanitarnych. Istnieje również prawdopodobieństwo, że obecne limity ilościowe osób przebywających na boisku w czerwcu ulegną poszerzeniu, dlatego szczegółowe informacje będziemy zamieszczać przed startem rozgrywek.