W najbliższą niedzielę, 13 września na orliku przy Wojska Polskiego rozegrany zostanie Encanto Puchar Torunia 2020. Poniżej przedstawiamy informacje organizacyjne oraz terminarz turnieju.
Uwaga! Mając na względzie formułę open:
- najpóźniej na 36 godzin przed rozpoczęciem turnieju (tj. do piątku, do godz. 21:30) na adres biuro@futbol-arena.pl należy dostarczyć awizowaną kadrę zespołu, która może liczyć maksymalnie 12 zawodników;
- po tym terminie można dokonać maksymalnie dwóch zmian w kadrze (dopisanie zawodnika w wolne miejsce/zamiana zawodnika w kadrze), najpóźniej przed rozpoczęciem swojego pierwszego meczu w Pucharze.
Faza grupowa (od 9:30 do 17:30)
- 16 zespołów zostało rozlosowanych do czterech grup, w których grać będą według zasady każdy z każdym;
- czas rozgrywania spotkań: 1×15 minut;
- żółta kartka = 1 minuta kary (lub po stracie gola); czerwona kartka = gra w osłabieniu do końca meczu; w pozostałych kwestiach obowiązują te same zasady co w meczach ligowych Futbol-Areny;
- awans z grupy uzyskują po dwie najlepsze drużyny; w przypadku równej liczby punktów o kolejności w grupie decydują kolejno: wynik meczu bezpośredniego, bilans goli, liczba goli strzelonych, seria rzutów karnych rozgrywana bezpośrednio po zakończeniu meczów danej grupy;
- początek meczów poszczególnych grup: Grupa A – 9:30, Grupa B – 11:30, Grupa C – 13:30, Grupa D – 15:30;
- kolejność rozgrywania meczów ustalona jest na podstawie kolejności wylosowania zespołów do grupy: 1-2, 3-4, 1-3, 2-4, 1-4, 2-3.
Faza pucharowa (od 17:30) – rozpoczęcie meczu finałowego ok. 19:45.
- losowanie par ćwierćfinałowych oraz drabinki turniejowej odbędzie się bezpośrednio po zakończeniu fazy grupowej z uwzględnieniem dwóch zasad: rozstawieni w ćwierćfinałach będą zwycięzcy grup; w ćwierćfinale nie mogą zagrać ze sobą zespoły z tej samej grupy;
- czas trwania meczów ćwierćfinałowych oraz półfinałowych: 1×15 minut;
- czas trwania finału: 2×10 minut (nie jest rozgrywany mecz o 3. miejsce);
- w przypadku remisu po regulaminowym czasie gry o awansie/zwycięstwie decyduje: ćwierćfinały – seria rzutów karnych (po 3, a następnie po 1, do wyłonienia zwycięzcy); półfinały oraz finał – turbodogrywka;
- żółta kartka = 1 minuta kary (lub po stracie gola); czerwona kartka = gra w osłabieniu do końca regulaminowego czasu meczu (w półfinałach/finale skład może zostać uzupełniony przed turbodogrywką); w pozostałych kwestiach obowiązują te same zasady co w meczach ligowych Futbol-Areny.
SZCZEGÓŁOWY TERMINARZ
Grupa A – od 9:30
- 9:30 – Brzoza Toruńska – Redburn
- 9:50 – STS Zamek Bierzgłowski – Dzikie Bobry
- 10:10 – Brzoza Toruńska – STS Zamek Bierzgłowski
- 10:30 – Redburn – Dzikie Bobry
- 10:50 – Brzoza Toruńska – Dzikie Bobry
- 11:10 – Redburn – STS Zamek Bierzgłowski
Grupa B – od 11:30
- 11:30 – Piotrowski Team – Osówka Team
- 11:50 – Bartist Toruń – Dekam Pokrycia Dachowe
- 12:10 – Piotrowski Team – Bartist Toruń
- 12:30 – Osówka Team – Dekam Pokrycia Dachowe
- 12: 50 – Piotrowski Team – Dekam Pokrycia Dachowe
- 13:10 – Osówka Team – Bartist Toruń
Grupa C – od 13:30
- 13:30 – Havana – Em3dach
- 13:50 – Santa Catarina – Śmieszki Heheszki
- 14:10 – Havana – Santa Catarina
- 14:30 – Em3dach – Śmieszki Heheszki
- 14:50 – Havana – Śmieszki Heheszki
- 15:10 – Em3dach – Santa Catarina
Grupa D – od 15:30
- 15:30 – Jakubskie Sowa Tattoo – Galacticos Lizard King
- 15:50 – Rozbujani – AC Vayamos Kasztanieros
- 16:10 – Jakubskie Sowa Tattoo – Rozbujani
- 16:30 – Galacticos Lizard King – AC Vayamos Kasztanieros
- 16:50 – Jakubskie Sowa Tattoo – AC Vayamos Kasztanieros
- 17:10 – Galacticos Lizard King – Rozbujani
17:30 – 1 cwierćfinał
17:50 – 2 ćwierćfinał
18:10 – 3 ćwierćfinał
18:30 – 4 ćwierćfinał