W najbliższą niedzielę (3 lipca) na orliku przy Wojska Polskiego zostanie rozegrana druga część tegorocznego FA Masters Cup. Zwycięzca niedzielnej rywalizacji otrzyma Puchar Torunia oraz przepustkę na Fortuna Puchar Polski. Poniżej przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące turnieju, a także jego ramowy terminarz.

Losowanie fazy grupowej zaplanowaliśmy na środę, 29 czerwca. Podczas losowania fazy grupowej nie jest stosowany system rozstawień.

FORMAT TURNIEJU
  • W turnieju udział weźmie 5 drużyn grających w Lidze A Futbol Areny oraz 5 drużyn wyłonionych podczas sobotniego turnieju FA Masters Cup.
  • W fazie grupowej 10 zespołów zostaje podzielonych na 2 grupy od A do B.
  • W każdej grupie zespoły grają systemem każdy z każdym.
  • Awans do półfinału uzyskają po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.
  • W przypadku równej liczby punktów o pozycji w tabeli decydują kolejno: wynik bezpośredniego meczu, bilans bramkowy, liczba goli strzelonych.
PRZEPISY GRY
  • Czas trwania meczu:
    • Faza grupowa: 1 x 15 minut.
    • Półfinały oraz finał: 2 x 10 minut.
  • Kary indywidualne:
    • Żółta kartka: 1 minuta (lub do straconego gola);
    • Czerwona kartka: do końca meczu (po straconym golu skład może uzupełnić inny zawodnik).
  • We wszystkich meczach fazy pucharowej: W przypadku remisu po regulaminowym czasie gry, o zwycięstwie decyduje seria rzutów karnych (po 3 karne, na następnie po 1, do wyłonienia zwycięzcy).
  • W pozostałym zakresie obowiązują przepisy rozgrywek ligowych Futbol Areny.
NAGRODY
  • Zwycięzca turnieju otrzymuje Puchar Torunia oraz przepustkę na turniej „Fortuna Puchar Polski”.
  • Po zakończeniu turnieju wręczone zostaną nagrody indywidualne dla króla strzelców, najlepszego bramkarza oraz MVP turnieju.
RAMOWY TERMINARZ

Faza grupowa: Grupa A (10:00-13:20)

10:00 A1 – A2
10:20 A4 – A5
10:40 A1 – A3
11:00 A2 – A5
11:20 A3 – A4
11:40 A1 – A5
12:00 A2 – A3
12:20 A1 – A4
12:40 A3 – A5
13:00 A2 – A4

Faza grupowa: Grupa B (13:20-16:40)

13:20 B1 – B2
13:40 B4 – B5
14:00 B1 – B3
14:20 B2 – B5
14:40 B3 – B4
15:00 B1 – B5
15:20 B2 – B3
15:40 B1 – B4
16:00 B3 – B5
16:20 B2 – B4

Faza pucharowa: Półfinały

17:00 A1 – B2
17:30 B1 – A2

Faza pucharowa: Finał

18:00 A1/B2 – B1/A2

18:30 Ceremonia zakończenia FA Masters Cup 2022