W najbliższą sobotę (2 lipca) na orliku przy Wojska Polskiego zostanie rozegrana pierwsza część tegorocznego FA Masters Cup. Zwycięzca sobotniej rywalizacji otrzyma Puchar oraz przepustkę na turniej „3 Rogi Karny”, a cztery najlepsze zespoły awansują do drugiego dnia rywalizacji. Poniżej przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące turnieju, a także jego ramowy terminarz.

Losowanie fazy grupowej zaplanowaliśmy na środę, 29 czerwca.

FORMAT TURNIEJU
  • W fazie grupowej 16 zespołów zostaje podzielonych na 4 grupy od A do D.
  • W każdej grupie zespoły grają systemem każdy z każdym.
  • Awans do ćwierćfinału uzyskają po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.
  • W przypadku równej liczby punktów o pozycji w tabeli decydują kolejno: wynik bezpośredniego meczu, bilans bramkowy, liczba goli strzelonych.
PRZEPISY GRY
  • Czas trwania meczu:
    • Faza grupowa oraz ćwierćfinały: 1 x 15 minut.
    • Półfinały oraz finał: 2 x 10 minut
  • Kary indywidualne:
    • Żółta kartka: 1 minuta (lub do straconego gola);
    • Czerwona kartka: do końca meczu (po straconym golu skład może uzupełnić inny zawodnik).
  • We wszystkich meczach fazy pucharowej: W przypadku remisu po regulaminowym czasie gry, o zwycięstwie decyduje seria rzutów karnych (po 3 karne, na następnie po 1, do wyłonienia zwycięzcy).
  • W pozostałym zakresie obowiązują przepisy rozgrywek ligowych Futbol Areny.
NAGRODY
  • Zwycięzca turnieju otrzymuje puchar oraz przepustkę na turniej „3 Rogi Karny” (w przypadku, gdy turniej wygra Flotcamp, przepustkę otrzymuje finalista turnieju).
  • Po zakończeniu turnieju wręczone zostaną nagrody indywidualne dla króla strzelców, najlepszego bramkarza oraz MVP turnieju.
  • Półfinaliści sobotniego turnieju awansują do rywalizacji niedzielnej (w której do FA Masters Cup dołączą zespoły z Ligi A). Dodatkowo jedna dzika karta zostanie przyznana przez organizatorów.
RAMOWY TERMINARZ

Faza grupowa: Grupy A-B (10:00-14:00)

10:00 A1 – A2
10:20 A3 – A4
10:40 B1 – B2
11:00 B3 – B4
11:20 A1 – A3
11:40 A2 – A4
12:00 B1 – B3
12:20 B2 – B4
12:40 A1 – A4
13:00 A2 – A3
13:20 B1 – B4
13:40 B2 – B3

Faza grupowa: Grupy C-D (14:00-18:00)

14:00 C1 – C2
14:20 C3 – C4
14:40 D1 – D2
15:00 D3 – D4
15:20 C1 – C3
15:40 C2 – C4
16:00 D1 – D3
16:20 D2 – D4
16:40 C1 – C4
17:00 C2 – C3
17:20 D1 – D4
17:40 D2 – D3

Faza pucharowa: Ćwierćfinały

18:00 A1 – C2
18:20 B1 – D2
18:40 C1 – A2
19:00 D1 – B2

Faza pucharowa: Półfinały

19:30 A1/C2 – B1/D2
20:00 C1/A2 – D1/B2

Faza pucharowa: Finał

20:30 A1/C2/B1/D2 – C1/A2/D1/B2

21:00 Ceremonia zakończenia sobotniego turnieju FA Masters Cup 2022