Na kolejkę przed końcem sezonu Jesień 2023 w Lidze B doszło do zmiany lidera. Po raz pierwszy w tym sezonie tabeli przewodzi Albatros Interset, który po zwycięstwie nad Team-UA (4:2) zapewnił sobie miejsce na podium.

Albatros przejął pozycję lidera od Arcisu Alvent Toruń, który w ostatnią niedzielę zremisował z MTL Domem Stali Nierdzewnej (2:2). Arcis zajmuje obecnie drugie miejsce, a tuż za jego plecami czai się Impact Obrowo. To właśnie między wspomnianą czwórką rozegra się ostateczna walka o medale. Na ten moment miejsce na podium ma zapewnione tylko lider tabeli.

Do listy spadkowiczów obok Tormalu dołączyli Kolo Terrorita Virtus Logistics. W środę zagrają oni jeszcze zaległy mecz 10. kolejki z Redburn Kamlex, ale bez względu na wynik, nie mają już nawet matematycznych szans na utrzymanie.

Dopiero ostatnia kolejka zdecyduje o przydziale nagród indywidualnych. W klasyfikacji strzelców prowadzą Przemysław Marcinkowski (Albatros Interset) oraz Alan Opoka (Stale Nierdzewne), którzy mają na koncie po 16 goli, ale niewielką stratę do nich mają między innymi Jarosław Zawada (Impact Obrowo, 15), Kieran Ollivierre (Redburn Kamlex, 14) oraz Łukasz Kwiatkowski (Modry Fartuch Flotcamp, 13). W tabeli asystentów na pierwszym miejscu również znajduje się Przemysław Marcinkowski (13), ale presję na nim nadal wywierają Jarosław Zawada (11) oraz Jakub Adamski (Osówka Team, 11).

Inne artykuły