Walka na dole tabeli robi się interesująca, ponieważ w 9. kolejce nie zabrakło zaskoczeń oraz przetasowań w tabeli. Największy awans zaliczył zespół Flotcamp, który to przed kolejką znajdował się dwa oczka nad strefą spadkową, jednak dzięki wygranej 5:3 z zespołem Squadra Azzurra de facto włączył się do walki o Top 4. Za to jego rywale spadli na ostatnie miejsce w tabeli i czeka ich szaleńcza walka w końcówce sezonu o uniknięcie spadku.

Em3dach pokazał, że nigdy nie powinno się go skreślać i uciekł „nad kreskę” w niesamowitym stylu. Wygrali oni aż 10:3 z faworyzowanym Impactem Obrowo, co zaowocowało dwoma zawodnikami w jedenastce kolejki, a Paweł Miętkiewicz, który miał udział przy 7 bramkach, został wybrany MVP.

Na czele bez zmian, bowiem kandydaci do mistrzostwa – Arcis oraz FCTP – odpoczywali w ten weekend. Z kolei walczący o medal JBB II oraz Oks Rubinkowo pewnie pokonali swoich rywali. Obydwa mecze miały swoich bohaterów, którzy trafili do szóstki 9. serii gier. W meczu ze Stalami gracz JBB Hubert Mordacz zaliczył hat-tricka, a przeciwko Team UA Kacper Orczykowski z OKS-u zdobył ich aż 4, wyrastając powoli na miano najlepszego transferu tego sezonu.

Mecz Młodzi Emeryci – Redburn Kamlex został rozegrany dopiero we wtorek, jednak warto było czekać, ponieważ dostarczył on najwięcej emocji. Mecz zakończył się wynikiem 8:6 na korzyść tych drugich, jednak ekipa Patryka Pyskło do ostatnich sekund walczyła o punkty. Po stronie Redburn prawdziwy koncert rozegrał Marcel Wcisło, który do bramki dołożył 3 asysty i został nowym liderem klasyfikacji asystentów (grafiki zostały przygotowane bez uwzględnienia statystyk indywidualnych z tego meczu). Po tym meczu zmieniła się również czołówka klasyfikacji strzelców, bowiem dwie bramki Sebastiana Fido zapewniły mu dołączenie do Jarosława Zawady.

Inne artykuły