Na szczycie tabeli Ligi C 12. kolejka nie przyniosła żadnych zmian. Wszystkie drużyny z czołówki solidarnie wygrały swoje mecze, dzięki czeku w tabeli nadal prowadzi Squadra Azzurra przez JBB II Toruń.

Trwa ponadto zażarta walka o trzecie miejsce na podium. Rywal RHC ma tyle samo punktów co PZWANN, a dołączyć mogą do nich jeszcze Młodzi Emeryci NordGips FC, którzy w najbliższy weekend rozegrają aż dwa spotkania – bieżące, a także zaległe z 12. kolejki przeciwko Oldboys Służewo.

Po 12. kolejce szanse na utrzymanie stracili Golden Boys oraz Afrykarium. Do zmiany na dole tabeli doszło natomiast po meczu z udziałem RKS Huwdu, którzy pokonali KS Inflacja (4:2), dzięki czemu wydostali się ze strefy spadkowej. W ostatniej kolejce walką o dwa bezpieczne miejsca (9-10) zainteresowane będą aż cztery drużyny – Hydra Nieszawka (13 pkt), RKS Huwdu (11), KS Inflacja (11) oraz Central Campus (10).

W walce o tytuł króla strzelców na razie mamy remis między Adamem Wiśniewskim (PZWANN) oraz Szymonem Zupą (Oldboys Służewo). Obaj mają po 15 goli na koncie, ale drugi z nich w ten weekend może zapunktować dwukrotnie. W klasyfikacji asystentów prowadzi Adam Wiśniewski (11), który wyprzedza Kamila Kamińskiego (Hydra Nieszawka, 10) oraz Mateusza Malinowskiego (PZWANN, 9) – ten ostatni aż 8 z 9 asyst zebrał w kolejkach 10-12.

Inne artykuły