13. kolejka

RKS Huwdu – Afrykarium: RKS Huwdu obudzili się w ostatnim możliwym momencie, ale wiele wskazuje na to, że są na bardzo dobrej drodze do utrzymania w Lidze C. Wystarczy im zwycięstwo w ostatnim spotkaniu i nie będą musieli oglądać się na nikogo. Na papierze to zadanie wydaje się proste – stojący po drugiej stronie Afrykarium na to samo utrzymanie nie mają już szans, a obecnie zamykają ligową tabelę. Ostatnio przegrali nadspodziewanie łatwo z PZWANN (3:9) – piszemy nadspodziewanie, ponieważ zebrali naprawdę solidny skład i to powinno być ostrzeżenie dla Huwdu – jeśli Afrykarium znów zbiorą niezłą kadrę, to wcale nie muszą być wyłącznie dostarczycielem punktów, zwłaszcza że każde miejsce w tabeli może być cenne w kontekście ligowych przesunięć, które są możliwe po zimie.

Central Campus – Golden Boys: Central Campus nie zdołał sprawić niespodzianki i w 12. kolejce przerwał serię dwóch meczów bez porażki. Przed tygodniem uległ Rywalowi RHC (1:5) i teraz jego walka o utrzymanie nie rysuje się w różowych barwach. Drużyna Kamila Siecińskiego przede wszystkim musi pokonać Golden Boys, co jest jak najbardziej do zrobienia – przedostatni zespół tabeli jest już pogodzony ze spadkiem, a w sobotę zagra bez swojego najlepszego strzelca. Jakub Tomczak już po raz trzeci w  tym sezonie będzie musiał pauzować, tym razem za czerwoną kartkę otrzymaną w zaległym starciu ze Squadrą (0:6), co wyklucza go także z walki o koronę króla strzelców. Central Campus ma więc po drugiej stronie przeciwnika, który jak najbardziej jest do ogrania, ale żeby uciec ze strefy spadkowej, musi liczyć na to, że ani KS Inflacja, ani RKS Huwdu nie wygrają swojego spotkania. Pierwsze z tych zadań jest całkiem realne, ponieważ Inflacja gra z walczącym o medal Rywalem RHC. Huwdu mają jednak za przeciwnika relegowane już Afrykarium i to nie jest dobra informacja dla Central Campusu. Mimo wszystko ta doświadczona ekipa zapewne i tak będzie chciała wygrać i powalczyć choćby o jedno miejsce awansu, co nie da wprawdzie utrzymania, ale może pomóc w zachowaniu miejsca w Lidze C już po zimie.

Rywal RHC – KS Inflacja: Rywal RHC może mówić o ogromnym komforcie, ponieważ przed ostatnią kolejką losy medalu ma wyłącznie we własnych rękach. Czysto matematycznie beniaminek ma jeszcze szansę na srebro, ale musiałby liczyć na porażkę JBB II, więc wiele wskazuje na to, że powinien skupić się na najniższym stopniu podium, a by na nim stanąć, musi po prostu wygrać swoje ostatnie spotkanie. Zespół Samuela Gralewskiego jest w bardzo dobrej formie – wygrał cztery na pięć ostatnich meczów, więc i tym razem będzie faworytem do zwycięstwa, zwłaszcza że jego rywal to dolna połowa tabeli. Po stronie KS Inflacja motywacja będzie zapewne nie mniejsza, ponieważ zespół Patryka Piechoty walczy o utrzymanie, a po 12. kolejce znalazł się w strefie spadkowej. Stało się tak za sprawą jego porażki z RKS Huwdu (2:4), co nie wróży dobrze – skoro Inflacja nie poradziła sobie w tak ważnym meczu z kontrkandydatem w walce o utrzymanie, to dlaczego miałaby sobie poradzić z kandydatem do medalu? Dotychczas nie zdobyła ona punktów na żadnym rywalu z Top5, co najlepiej świadczy o tym, jak trudne czeka ją zadanie w sobotni wieczór.

Squadra Azzurra – Młodzi Emeryci NordGips FC: Nie ma dwóch zdań – to jest najciekawiej zapowiadający się mecz 13. kolejki w Lidze C. Squadra Azzurra jest o krok od historycznego sukcesu i mistrzostwa Ligi C, natomiast wydaje się, że kto jak kto, ale Młodzi Emeryci stanowią dla niej naprawdę realne zagrożenie. Co by się nie wydarzyło, zespół Stanisława Makucha i tak może odtrąbić ogromny sukces, ponieważ ma już pewny awans i co najmniej srebrny medal, ale brak złota byłby dla niego sporym zawodem, patrząc na okoliczności. „Azzurri” mają na koncie 9 zwycięstw z rzędu, a po raz ostatni przegrali jeszcze w sierpniu. Na szczególną uwagę zasługuje ich seria bez straconego gola – obecnie wynosi ona równe 150 minut, czyli pełne trzy mecze! To są rekordy, które na pewno są godne mistrza, ale do tego trzeba postawić kropkę nad „i”, co wcale nie jest oczywistością. Przede wszystkim Młodzi Emeryci cały czas walczą o medal i nawet jeśli godzinę wcześniej Rywal RHC pokona Inflację, to te szanse nadal będą istnieć, choć już głównie matematycznie. Zespół Patryka Pyskło potrafi też odnaleźć się w prestiżowych meczach – na ten moment jest jedyną ekipą, która pokonała JBB II Toruń. Młodzi Emeryci pretensje mogą mieć tylko do siebie, ponieważ po drodze przegrali z walczącymi wciąż o utrzymanie RKS Huwdu czy Central Campusem, natomiast nie umniejsza to ich potencjałowi i jeśli tylko odpowiednio zmobilizują się na mecz ze Squadrą (a trudno oczekiwać inaczej), to kwestia mistrzostwa staje się naprawdę pasjonująca. Warto nadmienić, że aktualnego lidera satysfakcjonuje tylko zwycięstwo – ewentualny remis przekaże inicjatywę w ręce JBB II.

Zaległy mecz 12. kolejki

Młodzi Emeryci NordGips FC – Oldboys Służewo: W rywalizację związaną z 13. kolejką wplótł się jeszcze zaległy mecz 12. serii gier. Młodzi Emeryci po zaledwie 12 godzinach odpoczynku zagrają kolejne spotkanie, tym razem z Oldboys Służewo. Dopiero sobotnie wyniki powiedzą nam, czy ten mecz będzie miał jeszcze znaczenie z perspektywy obu drużyn, natomiast bez wątpienia będzie on ważny dla Szymona Zupy, który walczy o koronę króla strzelców i musi wykręcić wynik, którego chwilę później Adam Wiśniewski nie będzie w stanie poprawić.

13. kolejka

Oldboys Służewo – JBB II Toruń: Oldboys zagrają mecz po meczu, ale dla nich wyniki drużyny będą mieć drugorzędne znaczenie. Służewianie już wcześniej zapewnili sobie utrzymanie, a nawet ich miejsce w tabeli raczej nie zmieni się już znacząco. Co innego wspomniana walka o koronę króla strzelców dla Szymona Zupy, dlatego można się spodziewać, że Oldboys nie będą mieli nic przeciwko wesołemu futbolowi. JBB II prawdopodobnie będą musieli natomiast zwracać uwagę na wynik, ponieważ jeśli w sobotę nie dojdzie do niespodzianki w meczu Rywala RHC, to będą potrzebować remisu do obrony srebrnego medalu. Co więcej, zespół Przemysława Kłanieckiego nie może przecież wykluczyć, że będzie to dla niego mecz o mistrzostwo. Stałoby się tak, gdyby Squadra nie wygrała z Młodymi Emerytami, co nie jest przecież scenariuszem science fiction.

PZWANN – Jordanki: PZWANN przed swoim spotkaniem będzie wiedział już wszystko i na ten moment wiele wskazuje na to, że nie będzie mu dane walczyć o podium. Musiałby bowiem liczyć na wpadkę Rywala RHC. Na to otarcie łez zostaje mu walka o nagrody indywidualne dla swojego zawodnika, czyli Adama Wiśniewskiego, który obecnie jest liderem zarówno w klasyfikacji strzelców, jak i asystentów. Realia są jednak takie, że „Wiśnia” niemal na pewno będzie musiał dołożyć w niedzielę jakieś liczby, a jego szczęście polega na tym, że już wcześniej będzie znał ostateczny dorobek rywala w klasyfikacji strzelców, Szymona Zupy. Nadzieje PZWANN będą spotęgowane ostatnim słabym występem Jordanek, które przegrały wyraźnie z Teamem-UA II (1:8). Zespół Stanisława Briegmanna nie może już wyjść ponad aktualne 7. miejsce, a spaść może w najgorszym wypadku na ósme. Zapewne tego spotkania nie odpuści tak wprost, ale trudno mu się dziwić, że myślami jest już w trakcie zimowej przerwy.

Team-UA II – Hydra Nieszawka: Team-UA II przed tygodniem wrócił na dobre tory, ogrywając Jordanki 8:1, ale wszystko wskazuje na to, że zrobił to o chwilę za późno. Jego szanse na medal są już wyłącznie matematyczne, a prawdopodobnie ostatecznie znikną jeszcze przed meczem zamykającym rywalizację w Lidze C. W pełni spokojna nie może być natomiast Hydra, która przed tygodniem przedłużyła serię porażek do czterech – nie miała najmniejszych szans z JBB II (0:8). Biorąc pod uwagę obecną formę, Hydra powinna kibicować Afrykarium oraz Rywalowi RHC – wystarczy jej bowiem, że RKS Huwdu lub KS Inflacja nie wygrają swojego spotkania i zespół z Nieszawki będzie miał pewne utrzymanie. W najgorszym wypadku będzie musiał szukać punktów przeciwko Teamowi-UA, ale na jego korzyść działa to, że już przed pierwszym gwizdkiem będzie miał pełen obraz swojej sytuacji i na razie wiele wskazuje na to, że mimo wszystko zaliczka wyrobiona w pierwszej połowie sezonu wystarczy mu do zachowania C-ligowego bytu.

Typy redakcji Futbol Areny

RKS Huwdu – Afrykarium: 1X
Central Campus – Golden Boys: 1X
Rywal RHC – KS Inflacja: 1
Squadra Azzurra – Młodzi Emeryci NordGips FC: 1X
Młodzi Emeryci NordGipsFC – Oldboys Służewo: 1X
Oldboys Służewo – JBB II Toruń: X2
PZWANN – Jordanki: 1
Team-UA II – Hydra Nieszawka: 1X

Inne artykuły