Liga D nikt nie chce złotego medalu. Sparta Toruń i Clar System po raz drugi z rzędu solidarnie straciły punkty, a to oznacza, że losy mistrzostwa rozstrzygnie ich bezpośrednie starcie. Najbliżej brązowych medali są natomiast Fajerfajtersi.

Po 12. kolejce Sparta Toruń ma dwa punkty przewagi nad Clar System. Wiadomo, że obie te drużyny zajmą dwa najwyższe miejsca w lidze, bez względu na wynik ich meczu. Na trzecim miejscu znajdują się Fajerfajtersi, którzy zagrają z tracącymi do nich dokładnie trzy punkty Galactik Football G-D. Na ten moment szanse na medal mają ponadto Emeryci i Renciści, którzy do trzeciego miejsca tracą cztery punkty, ale w środę wieczorem (20:00) mają do rozegrania zaległy mecz 5. kolejki przeciwko FC Posti.

Szans na utrzymanie nie mają już Transbruk Team oraz FC Lampart Lubicz. W uniknięcie relegacji wciąż walczy aż pięć drużyn, poczynając od 8. w tabeli Bactotechu, przez FC Legends Kowalewo, Nexler Team, po znajdujące się obecnie w strefie spadkowej FC Posti i Castoramę.

Klasyfikacje indywidualne można natomiast uznać za rozstrzygnięte. O ile nie wydarzy się prawdziwe trzęsienie ziemi w 13. kolejce, to królem strzelców zostanie Kornel Babiarczyk, a najlepszym asystentem Adam Czajkowski (obaj Sparta Toruń).

Inne artykuły