Mecze pod lupą redakcji FA

Fajerfajtersi – Galactik Football G-D: Tak się złożyło, że ostatnia kolejka w Lidze D przyniesie bezpośrednie starcie zarówno o złote, jak i brązowe medale. Bliżej miejsca na najniższym stopniu podium są aktualnie Fajerfajtersi. Im do pełni szczęścia brakuje jedynie remisu. Galactik Football z pewnością nie złożą jednak broni, a za ich zwycięstwem opowiadają się wyniki z czołówką, czyli remis ze Spartą, zwycięstwo z WUTEH-em czy remis z Emerytami i Rencistami. Obie drużyny miały okazję zagrać między sobą wiosną. Wówczas górą byli Fajerfajtersi, którzy zwyciężyli w stosunku 3:1. Dziś widzimy jednak nieco zmienione drużyny – wśród Fajerfajtersów pierwszoplanową rolę gra Maciej Łuszczyński, zaś Galactik Football osiąga znacznie lepsze wyniki już nie tylko dzięki kapitanowi i mocnej defensywie, ale również dzięki wkładowi w grze Dariusza Grochockiego. Możemy spodziewać się ogromnych emocji i walki do ostatniej minuty o medale oraz awans do Ligi C.

Sparta Toruń – Clar System: Takie historie kochamy najbardziej. Ostatnia kolejka i bezpośredni mecz o mistrzostwo Ligi D. Zmierzą się w nim dwie zdecydowanie najlepsze ekipy z całego sezonu. Owszem, wielu powie, że Sparta Toruń powinna mieć na koncie sześć oczek mniej poprzez otrzymane walkowery, jednak reszta zwycięskich spotkań sama się nie wygrała. Przed pierwszym gwizdkiem w lepszej sytuacji jest właśnie ekipa Kamila Lewandowskiego. Jej do świętowania mistrzowskiego tytułu wystarczy remis. Patrząc jednak na to, że mieli oni kłopoty z nisko broniącymi rywalami (Emeryci i Renciści, Galactik Football G-D), a do takich należy również Clar System, to wynik meczu jest trudny do przewidzenia. Drużynę Sparty do zwycięstwa prowadzić mają Adam Czajkowski i Radosław Malarski, którzy mają spore doświadczenie w najwyższych ligach Futbol Areny. Przyda im się jednak pomoc, którą chcieliby uzyskać od Kornela Babiarczyka. Lider klasyfikacji strzelców Ligi D ma smykałkę do strzelania goli, jednak często znika w starciach z topowymi rywalami. Jego przebudzenie w meczu na szczycie może być kluczowe dla wyniku spotkania. Clar System będzie próbować zaskoczyć rywali szybką kontrą, zwartą obroną i grą z głową. Wynik meczu jest nie do przewidzenia, jednak wiemy jedno – szykują się ogromne emocje w walce o złote medale w Lidze D.

W pozostałych meczach

FC Lampart Lubicz – FC Legends Kowalewo: FC Lampart Lubicz ma ostatnią okazję, aby zakończył sezon z chociaż jednym zwycięstwem. Było już bardzo blisko w meczu z Transbrukiem, jednak wówczas dali sobie wbić gola w przedostatniej minucie meczu na wagę remisu. Tydzień później ekipa Filipa Rau wyglądała na nieco zrezygnowaną, o czym świadczy również rezultat – 3:8 z Nexler Team. Warto jednak zmobilizować się na FC Legends Kowalewo, którzy również nie świecą ostatnimi czasy formą. Dwie porażki z rzędu sprawiły, że zespół ten znów musi martwić się o utrzymanie. Zwycięstwo z czerwoną latarnią ligi ten mroczny scenariusz ostatecznie oddali, jednak czy FC Legends zaprezentują wystarczająco dużo umiejętności, aby zakończyć sezon zwycięstwem i pozostać w Lidze D?

Gladiator Nieszawka – WUTEH: WUTEH pogrzebał medalowe szanse na ostatniej prostej. Wszystko to za sprawą porażki z FC Posti. Gdyby w tym meczu ekipa Macieja Adamskiego sięgnęła po trzy oczka, dziś byłaby murowanym faworytem do brązowych medali. Musi jednak obejść się smakiem, gdyż nie ma już nawet matematycznych szans na zajęcie miejsca w TOP3. Wciąż jednak gra o awans do Ligi C. Zwycięstwo z Gladiatorem Nieszawka sprawiłoby, że z całą pewnością WUTEH zajmie 4. miejsce na koniec sezonu, dające promocję do wyższej klasy rozgrywkowej. Z pewnością są faworytem meczu z rywalem, który nie gra w tym sezonie już zupełnie o nic.

Transbruk Team – FC Posti: Transbruk stracił już matematyczne szanse na utrzymanie. Wszystko to za sprawą porażki z Gladiatorem Nieszawka przed tygodniem. Zespół Jarosława Tebecio traci do bezpiecznej pozycji 4 oczka, co sprawia, że ostatni mecz sezonu rozegrają już wyłącznie o poprawienie sobie humorów. Nieco więcej do zrobienia ma FC Posti. Zespół Tomasza Pilewskiego ograł w środku tygodnia Emerytów i Rencistów, co pozwoliło wyjść ze strefy spadkowej. FC Posti musi jednak nieco powalczyć, gdyż pewnego utrzymania nie da nawet remis z Transbrukiem, ponieważ wciąż Nexler Team przeskoczy ich w przypadku zwycięstwa z Castoramą. Z drugiej strony, FC Posti znać będzie już rezultat meczu z udziałem FC Legends Kowalewo. Jeśli oni stracą punkty z FC Lampart Lubicz, to mecz z Transbrukiem będzie już gierką o nic.

Emeryci i Renciści – Bactotech Toruń: Wśród drużyn zagrożonych spadkiem, Bactotech jest w najlepszej sytuacji. Mogą oni jeszcze spaść na 11. miejsce w ligowej tabeli, jednak pod warunkiem, ze sami przegrają z EiR, a jednocześnie swoje mecze wygrają FC Posti, FC Legends Kowalewo i Nexler Team. Patrząc na to, z jakimi rywalami się mierzą, nie jest to niemożliwe. To właśnie Bactotech ma przed sobą najtrudniejsze zadanie. Nie można jednak zabierać im szans – ekipa Krystiana Kurkiewicza potrafiła robić punkty na Clar System (remis), Nexler Team (wygrana) czy FC Posti (wygrana). Emeryci i Renciści nie mają już szans na medale, ale wciąż są w grze o awans do Ligi C. Motywacji nie powinno więc zabraknąć z obu stron.

Nexler Team – Castorama Toruń: Mecz między jedenastą i dwunastą ekipą w tabeli. Zarówno jedni, jak i drudzy są tym samym na miejscu spadkowym. Co ciekawe, Nexler Team wciąż może zakończyć zmagania na 8. miejscu. W gorszej sytuacji jest Castorama, która może awansować już tylko na 10. miejsce, które jest jednak pierwszym, które broni przez relegacją. Aby zespół Jarosława Kwaśniewskiego mógł cieszyć się z Ligi D na wiosnę, musi nie tylko wygrać z Nexler Team, ale również liczyć na potknięcie FC Legends Kowalewo. Nieco lepszą sytuację ma Nexler, któremu do utrzymania potrzebne jest zwycięstwo z Castoramą oraz strata punktów przez jedną z trzech ekip – maksymalnie remis FC Legends lub FC Posti albo porażka Bactotechu. Wariantów jest mnóstwo, jednak dla obu ekip jedno jest najważniejsze – zwycięstwo w ostatniej kolejce.

Typy redakcji Futbol Areny

FC Lampart Lubicz – FC Legends Kowalewo: X2
Gladiator Nieszawka – WUTEH: X2
Transbruk Team – FC Posti: X2
Emeryci i Renciści – Bactotech Toruń: X
Fajerfajtersi – Galactik Football G-D: X
Nexler Team – Castorama Toruń: 1X
Sparta Toruń – Clar System: X

Inne artykuły