Gladiator Nieszawka – FC Lampart Lubicz: Początek sezonu nie należał do tych drużyn, ale już w 3. kolejce Gladiator zrobił krok w kierunku poprawy swojej sytuacji. Zespół z Nieszawki nieoczekiwanie ograł FC Legends Kowalewo (6:2) i zapewne będzie chciał teraz sprawić, by ta wygrana była początkiem większej serii punktowej. O jakiejkolwiek kontynuacji chciałby zapomnieć Lampart – on wciąż czeka na swoje pierwsze punkty, a ostatnio dość wyraźnie przegrał z Wutehem (3:7). Dla lubiczan będzie to walka nie tylko o opuszczenie strefy spadkowej, ale też przełamanie się kosztem tego konkretnego rywala, ponieważ dotychczasowe mecze bezpośrednie padały łupem Gladiatora, który w sezonach Jesień 2022 oraz Wiosna 2023 wygrywał identycznym wynikiem – 3:2.

Galactik Football G-D – Bactotech Toruń: Galactik jako pierwszy odpadł z kolumny zespołów z kompletem punktów, ale za ostatni mecz będzie miał do siebie ogromne pretensje – pozwolił Transbrukowi zdobyć pierwszy punkt w sezonie, wypuszczając z rąk prowadzenie 3:1 oraz tracąc decydującego gola w ostatniej minucie. Tak podrażnieni zagrają z kolejnym rywalem, który ich kosztem chciałby odbić się od dna – Bactotech i na tle Wutehu (1:3), i Fajerfajtersów (4:6) wyglądał naprawdę przyzwoicie, ale mimo tego już teraz musi w pierwszej kolejności szukać ucieczki ze strefy spadkowej. Dyspozycja w dotychczasowych meczach będzie jednak przemawiać na korzyść beniaminka.

Fajerfajtersi – Emeryci i Renciści: W ubiegłym sezonie w Lidze E w tabeli lepiej wypadli Fajerfajtersi, którzy znaleźli się na podium, jednak w jesień zdecydowanie lepiej weszli Emeryci i Renciści. Oni mają do tej pory na koncie komplet zwycięstw i ostatnie spotkanie sugeruje, że rozkręcają się z tygodnia na tydzień – ostatnio pokonali Nexler Team 5:1. Fajerfajtersi również mają za sobą dobry weekend, ale dla nich było to raptem pierwsze zwycięstwo w sezonie – po nieznacznych porażkach z Clar System (2:3) oraz Wutehem (1:3), odbili się kosztem Bactotechu (6:4), głównie za sprawą świetnej postawy Macieja Łuszczyńskiego (2 gole, 3 asysty). Wiosenne starcie Fajerfajtersów i Emerytów nie przyniosło rozstrzygnięcia – na boisku padł remis 2:2.

Transbruk Team – FC Legends Kowalewo: Obie drużyny znajdują się obecnie w strefie spadkowej, jednak ostatni weekend wlał nieco nadziei w serca wyłącznie po jednej stronie. Transbruk nie miał łatwego meczu z Galactik Football, a jednak zdołał ugrać punkt, pomimo iż przegrywał już 1:3. Skuteczna pogoń w meczu z mocnym beniaminkiem sprawia, że Transbruk zechce zapewne uwierzyć, że to może być kolejny sezon, gdy początek nie jest łatwy, ale drużyna zacznie się rozkręcać. W podobnym tonie mogliby wypowiadać się Legends, tyle że oni są chyba największym rozczarowaniem Ligi D. Medalista w wiosny miał ambicję na kolejny awans, a na razie musi na poważnie zastanawiać się, co dokładnie nie gra w tej układance – porażka z Gladiatorem 2:6 to już naprawdę poważny cios, po którym najważniejszym celem będzie nie upaść na dobre.

Nexler Team – Wuteh: W poprzednim sezonie zespoły te spotkały się w rundzie mistrzowskiej Ligi E. I w bezpośrednim meczu (4:2), i w końcowej tabeli górą był Wuteh, a początek obecnej kampanii zdaje się podtrzymywać taką tendencję. Zespół Macieja Adamskiego do tej pory nie stracił punktów, a kolejni rywale nie potrafią znaleźć sposobu na bardzo wysoki poziom mobilizacji mistrza Ligi E, który tydzień temu pewnie ograł Lamparta Lubicz (7:3), co było jego najwyższym zwycięstwem w tym sezonie – nawet na niższym poziomie tylko dwukrotnie udało mu się strzelić więcej goli. Nexler również startował z pozycji beniaminka, ale on punktuje zrywami – jesienią ma już na koncie i zwycięstwo, i remis, a ostatnio dołożył do tego zestawienia porażkę z Emerytami 1:5. Wysoka forma i świetne usposobienie przemawiają na korzyść Wutehu, natomiast Nexler zdaje sobie sprawę z tego, że musi odrabiać straty, bowiem ma potencjał, by znaleźć się w czołówce, ale już teraz traci do niej aż pięć punktów.

Castorama Toruń – Clar System: Clar System zdążył już wpisać się na listę kandydatów do medalu, o czym świadczą trzy zwycięstwa. Zespół Arkadiusza Rafalika jest do tej pory bohaterem nieoczywistym i na pewno nie chce przerwać tej serii. Dotychczas zaskakująco równo zaznacza też akcenty ofensywne, bowiem nie tylko Bartosz Przyłuski, ale też Bartłomiej Łukasik stoją mocno w klasyfikacji strzelców, zaś wśród asystentów nie samodzielnie, ale jednak na pierwszym miejscu znajduje się Bartosz Drużyński. Castorama nie może mówić o tak dobrym starcie, ponieważ na koncie ma już dwie porażki, choć nie może się wstydzić ani za występ z Posti (3:4), ani tym bardziej porażkę ze Spartą (1:6). Nadzieją dla niej jest ponadto fakt, że Clar System raczej nie potrafi dominować – dotychczas wygrywał bowiem różnicą jednego oraz dwukrotnie dwóch goli, więc na pewno nie sprawia wrażenia drużyny poza zasięgiem.

Sparta Toruń – FC Posti: Sparta Toruń na razie nie może oderwać się od reszty stawki, ale pod względem stylu zbiera najwyższe noty. Zespół Kamila Lewandowskiego zaskoczył niemal w każdym elemencie – jest najlepszą ofensywą Ligi D (18 goli), traci najmniej goli (2) oraz posiada u siebie wyraźnego lidera klasyfikacji strzelców (Kornel Babiarczyk – 8 goli). Można powiedzieć, że do tej pory w Sparcie wszystko gra na razie dokładnie tak, jak miało, o czym na razie przekonały się Lampart Lubicz (4:1), Bactotech (8:0) oraz Castorama (6:1). To dobry obraz, jak trudne zadanie czeka FC Posti, które jest przecież beniaminkiem i dopiero zbiera doświadczenie. Złą informacją dla drużyny Tomasza Pilewskiego jest fakt, że z tygodnia na tydzień punktuje coraz gorzej (zwycięstwo, remis, porażka), choć jest to statystyka wyłącznie z przymrużeniem oka – w praktyce Posti zagrali trzy w miarę równe mecze, o czym świadczy między innymi łączny bilans goli – 8:9. Dodatkową motywacją dla kapitana Posti jest jego historia występów w Sparcie, gdy ta zaczynała swoją przygodę w Futbol Arenie, ale zapewne zdaje też sobie sprawę z tego, że o taki prywatny rewanż będzie niezwykle trudno, o ile lider tabeli utrzyma swoją dyspozycję.

Typy redakcji Futbol Areny

Gladiator Nieszawka – FC Lampart Lubicz: X
Galactik Football G-D – Bactotech Toruń: 1X
Fajerfajtersi – Emeryci i Renciści: X2
Transbruk Team – FC Legends Kowalewo: X
Nexler Team – Wuteh: X2
Castorama Toruń – Clar System: X2
Sparta Toruń – FC Posti: 1

Inne artykuły