Hit Ligi E nie zawiódł. Starecegly.com zremisowały z FC Devils (2:2), co w bardzo dobrej sytuacji stawia zwłaszcza tych drugich. Utrzymali dzięki temu punkt przewagi nad Pak Technik i teraz do mistrzostwa mają autostradę. Ciekawostką jest fakt, że aż trzy z czterech bramek w meczu Starecegly.com z FC Devils były trafieniami samobójczymi. Na miano zawodnika nie tylko meczu, ale całej kolejki zapracował Przemysław Mazurek. Golkiper Starecegly.com sprawił, że walka o mistrzostwo będzie emocjonująco do ostatnich kolejek, ratując swojej ekipie punkt.

Na braku zwycięstwa Starecegly.com skorzystał Pak Technik. Wygrali oni bowiem z FC Zbieraniną (4:2), a mecz był z pewnością trudniejszy, niż wicelider mógł się spodziewać. Na wyróżnienie zasłużyli Sebastian Lewandowski i Bogdan Sojka, któych dyspozycja potrafiła przełamać defensywę rywala i obaj trafili do szóstki kolejki.

Efektowne zwycięstwa odnieśli Wolf’s Toruń i Komturia. Pierwsi z nich trafili do siatki Gametu aż 17 razy, jednocześnie nie pozwalając na to rywalom ani razu. Pozytywnie zaskoczyła z kolei Komturia, która sięgnęła po swoje pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie. W obu meczach wyróżnili się Michał Białkowski (Komturia, 7 goli i 3 asysty), Łukasz Białkowski (Komturia, 5 goli i 5 asyst) oraz Patryk Stefaniak (Wolf’s Toruń, 5 goli i 5 asyst). Dla dwóch z wymienionych również znalazło się miejsce w szóstce kolejki.

W dwóch pozostałych meczach Ando FC nie musiało nawet wychodzić na boisko, aby zgarnąć trzy oczka – KS Inflacja II oddała bowiem walkowera. Jednym z najbardziej wyrównanych spotkań było z kolei to między NEUCĄ i Decosquad. Lepsi okazali się ci pierwsi, wygrywając 3:1 i notując już czwarte ligowe zwycięstwo w tym sezonie.

W klasyfikacjach indywidualnych zrobiło się ciekawie. Może nie wśród strzelców, gdyż tam Bogdan Sojka powiększył swoją przewagę. Wśród asystentów z kolei do walki o statuetkę dołączyli Patryk Stefaniak i Jakub Borkowski. Wszystko to za sprawą rozbicia Gametu. Jednocześnie swojego dorobku nie miał okazji powiększyć liderujący dotychczas Filip Piekański.

Inne artykuły