Autoshield Skarpa Team – AKS Toronto: AKS Toronto w grupie pocieszenia nie poniosło ani jednej porażki. Cztery mecze, na które składają się trzy zwycięstwa i remis dały zespołowi Gustawa Koreckiego aż 10 punktów. Warto przypomnieć, że AKS Toronto po rundzie zasadniczej nie miał na swoim koncie ani jednego oczka. Czy utrzymają tę formę do samego końca? Ostatnim rywalem będzie Autoshield Skarpa. Zespół Damiana Głodowskiego nieco spuścił tonu pod koniec kampanii. Ostatnie dwa mecze to bowiem porażki z As Majerem i Komturią. Wciąż jednak w tabeli znajduje się przed najbliższym rywalem. To może jednak zmienić się w ostatniej kolejce, bowiem w przypadku zwycięstwa AKS Toronto przeskoczy Autoshield Skarpę.

FC Zbieranina – DPF Pełen Wtrysk: DPF Pełen Wtrysk zanotował przed tygodniem bardzo wysoką wygraną, choć trzeba zaznaczyć, że przez całe starcie z OSP Bierzgłowo grali z przewagą jednego zawodnika. Piotr Zielaskowski miał w tej sytuacji okazję do poprawienia swoich indywidualnych statystyk, a 9 trafionych goli dało mu wejście na pozycję wicelidera klasyfikacji strzelców. Mecz z FC Zbieraniną jest kolejną okazją na zapunktowanie. Ekipa Jakuba Szewczyka po wyrównanym meczu przegrała przed tygodniem z As Majerem, jednak styl gry pozwala przypuszczać, ze również z kolejnym rywalem stać ich na wyrównany pojedynek. Mecz ten nie ma dla obu drużyn większego znacznie w kontekście tabeli, chyba że za taki uznamy fakt, że w przypadku zwycięstwa ekipa Wiktora Zielaskowskiego będzie miała szansę zająć miejsce dającego rozstawienie w sezonie wiosennym w Lidze E. Dla DPF Pełen Wtrysk będzie to z pewnością starcie odmienne, niż przed tygodniem – rywal bowiem najprawdopodobniej pojawi się w większym, niż pięcioosobowy składzie.

Decosquad – As Majer Flotcamp II: Decosquad przez cały sezon nie znalazł meczu, w którym zgarnęliby chociaż punkt. Starcie z As Majerem jest ostatnią ku temu okazją. Trafiają jednak na rywala, który jest aktualnie w bardzo dobrej dyspozycji. Ekipa Kamila Zaremby ma za sobą trzy zwycięstwa z rzędu, które aktualnie pozwoliły wspiąć się na drugie miejsce w tabeli grupy pocieszenia. Wiele jakości w poczynania defensywne wniósł Łukasz Schaefer i być może jest on brakującym elementem układanki As Majera. W końcu nadszedł też czas, w którym As Majera można określić mianem zdecydowanego faworyta meczu. Decosquad nie można jednak zlekceważyć – choć zespół ten nie ma na swoim koncie wyników, to też nie zdarzył im się mecz, w którym odnieśliby bardzo wysoką porażkę, a sporą część meczów potrafili prowadzić jak równy z równym.

OSP Bierzgłowo – Komturia Toruń: Komturia pewna jest już zwycięstwa w grupie pocieszenia. Został jej do wykonania ostatni krok, aby zakończyć tę fazę rozgrywek z kompletem zwycięstw. Nie wiadomo jednak, jak na te plany zareaguje rywal. Po OSP Bierzgłowo można spodziewać się wszystkiego. Zespół ten potrafił w sezonie zasadniczym ogrywać faworyzowanych przeciwników, którzy zmagania kontynuowali w grupie mistrzowskiej, ale również ponosić niespodziewane porażki. Jedna z nich przydarzyła się tydzień temu, gdy polegli w starciu z DPF Pełen Wtrysk. Należy jednak zaznaczyć, że całe spotkanie rozgrywane było w osłabieniu, gdyż OSP Bierzgłowo pojawiło się na meczu w niepełnym składzie. Komturia Toruń jest rzecz jasna faworytem meczu, jednak musi mieć się na baczności, gdyż OSP Bierzgłowo w optymalnym składzie to godny dla nich rywal.

Typy redakcji Futbol Areny

Autoshield Skarpa Team – AKS Toronto: X
FC Zbieranina – DPF Pełen Wtrysk: X2
Decosquad – As Majer Flotcamp II: 2
OSP Bierzgłowo – Komturia Toruń: X2

Inne artykuły