Za nami niezwykle emocjonujący ostatni piłkarski akcent Wiosny 2017. W finale, dzięki zwycięstwu nad Dynamikiem 5-3 po Puchar Ligi w sezonie 16/17 sięgnęło Jakubskie.

Obie ekipy mają zapewniony występ w turnieju finałowym Fortuna Puchar Polski, który odbędzie się  8 lipca 2017 roku w Warszawie.

Puchar Ligi PL 2016/17

(Finał)
Jakubskie Toruń
Dynamik Herring Toruń
5 - 3
Wynik końcowy

W meczach barażowych mniej szczęścia okazali się mieć B-ligowcy. Po niezwykle wyrównanych starciach SM Flisak, dzięki trafieniu Przemysław Koczura w samej końcówce spotkania, ustalił wynik na 2-1 w meczu z OpusCapitą.

Baraże 2017 Wiosna

(Baraż)
SM Flisak
OpusCapita
2 - 1

Nankatsu po batalii z FC Drewce&WU utrzymanie w Lidze A zapewniło sobie jeszcze później. Decydującego gola na 4:3 ujrzeliśmy dwie minuty przed końcem drugiej części dogrywki. Wcześniej A-ligowiec znajdował się w sporych tarapatach, bowiem do wyrównania 3-3 udało się im doprowadzić dopiero na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry.

(Baraż)
Nankatsu Octree Finance
FC Drewce Drobet&Carmotive.pl
4 - 3

Tym samym SM Flisak oraz Nankatsu jesienią ujrzymy ponownie w elicie rozgrywek. Awans do Ligi B wywalczyli wcześniej mistrzowie Ligi B – Catenaccio oraz JZK Klinowcy.